* Pouť k Panně Marii v Černé Vodě

Vydáno dne 04. 09. 2017

cvoda2.jpg„Ať svým životem a modlitbou ukazujeme hledajícím Boží stabilitu a radost v ukotvení v Bohu milém Spasiteli.“

V neděli 3. září 2017 v 10:00 hodin jsme spolu s otcem děkanem P. Mgr. Miroslavem Kadlecem oslavili narozeniny Panny Marie při poutní mši svaté, při které jsme děkovali za 230 let výročí kostela v Černé Vodě, který byl vysvěcen roku 1787. Vzpomněli jsme na všechny živé i zesnulé, kteří se na vzniku stavby i trvání kostela Jména Panny Marie podíleli a kteří i dnes s láskou pečují o Boží chrám. Přítomen byl místní pan starosta Zdeněk Beťák, na varhany a zpěvem provázela schola z Vidnavy.


Socha Panny Marie Fatimské, která putuje po farnostech otce děkana, dnešním dnem opustila farnost Kobylou a byla přivezena do Černé Vody, kde zaujala místo před obětním stolem. Panně Marii patří poděkování za všechna dobrodiní, za stabilitu, kterou ukotvuje náš život v Bohu Spasiteli. A právě o důležitosti stability života hovořil při homilii otec Miroslav. „Žijeme v době, která se rychle proměňuje, v době, kdy trvání dobrých, hodnotných věcí lidé vyměňují, kyvadlo života se neustále houpe ze strany na stranu. Mnozí lidé nemají pocit, že stojí na pevné zemi. Je potřeba vyprošovat především mladým lidem Boží stabilitu, která má trvání, která nerozbíjí život, naopak ho proměňuje, ukotvuje, dává cíl i smysl. Je mnoho lidí, kteří prošli těžkým utrpením, a protože mají stabilitu v Bohu, neobviňují, nefňukají, nerezignují…Lidé musí být opření o Boha, a i když si každý z nás kříž musí odnést sám a mnohdy pod ním padá, díky pevné půdě pod nohami se neutopí v bažině“ povzbudil přítomné otec děkan a vyzval k modlitbám za svět, za ukotvení života v duchovní rodině, mezi anděly, svatými, pod ochranným pláštěm Královny Marie, v náruči samotného Boha. Každý z nás jeho slovům tak dobře rozuměl a pochopil důležitost modlitby, vždyť se stačí podívat do našich rodin, mezi příbuzné, přátelé a vidíme, kolik životů nestojí na Bohu, nemá Boží ukotvení, nezná Boží cíl…

Otec děkan všem přítomným přečetl pastýřský list biskupů k výročí zjevení Panny Marie ve Fatimě. 

Po mši svaté následovala pobožnost k Panně Marii Fatimské, modlili jsme se litanie, zasvětili se Neposkvrněnému Srdci Panny Marie, zpívali mariánské písně a otec děkan všem požehnal sochou Panny Marie Fatimské. Poutníci pak byli pozváni do kulturního domu na koláčky, chlebíčky, čaj, kávu a minerálku.


 


Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Marie G.
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS