Římskokatolická farnost Vidnava, Bernartice u Javorníka, Kobylá nad Vidnavkou, Stará Červená Voda, Černá Voda, Supíkovice, Velké Kunětice, Velká Kraš   

* Farní den v Javorníku

Vydáno dne 31. 07. 2017

javornik1.jpgV neděli 30. července 2017 se společenství javornických farníků sešlo nejen dopoledne na mši svaté, ale i odpoledne v rámci farního dne. Začátek byl naplánován na 14:30 hodin. Na farní zahradě, která je dlouhodobě propůjčena městu, se postavil velký stan, který zhruba 70 přítomných chránil před horkým sluncem. Farníci, kteří se zúčastnili, byli nejen z Javorníku, ale i Uhelné a Bílé Vody. Pozvání přijal i kněz z Bílé Vody P. Mgr. Jozef Florek, který přijel se svým týmem a několika klienty.


Po úvodních slovech a přivítání místního kněze P. Mgr. Krzysztofa Ryźky, SDS začala volná zábava, kterou zpestřily písně místní scholy, pod vedením paní Jaroslavy Velikovské a harmoniky pana Paláta. 

Grilovaly se klobásky, a jelikož slunce opravdu pálilo, nechyběl pitný režim, pro někoho i v podobě piva či vína. Něco sladkého ke kávě napekla paní Ožvoldíková. 

V průběhu zábavy pověděl otec Jozef přítomným pár slov o Institutu Krista Velekněze, jak to tam chodí, k čemu slouží, jaké přijímá klienty apod.

Farní den v Javorníku se opravdu vydařil a skončil kolem 19:00 hodiny. Všem, kteří se jakýmkoli způsobem podíleli na přípravě, patří velký dík. A ten největší dík patří našemu Pánu, za krásný a požehnaný den, prožitý v příjemném společenství.


 
Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Text: MG, foto: MG, AG
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS