Římskokatolická farnost Vidnava, Bernartice u Javorníka, Kobylá nad Vidnavkou, Černá Voda, Velká Kraš

* Naše první mše svatá ve Staré Červené Vodě

Vydáno dne 30. 07. 2017

cervena_voda.jpgPo obdržení jmenovacího dekretu, kdy otcem biskupem Mons. Františkem Václavem Lobkowiczem byla otci děkanovi P. Mgr. Miroslavovi Kadlecovi svěřena farnost Stará Červená Voda, nastaly v kostele Božího Těla změny. Z rozhodnutí otce Miroslava byl kostel ozvučen, zakoupili jsme na oltáře olejové svíčky v počtu 8 ks, nové 4 ornáty v liturgických barvách, albu, konvičky, liturgické knihy, misál, hodiny, zrcadlo, květiny, vyčistili každý kout v kostele včetně šuplíků v sákristii, oken, svícnů i kostelní půdy.


Objednali jsme v Polsku dvě sady nových ubrusů pro kostel, které se již šijí. Ze sákristie byly převezeny staré ubrusy, ministrantské oblečení, alby, ornáty, štoly a další kostelní prádlo, které v těchto dnech na faře ve Vidnavě třídíme, pereme, škrobíme, žehlíme a postupně zpět vozíme a skládáme do nově vyčištěných šuplíků.

Otec děkan zakoupil nový vysavač, žehličku, prkno, mop, čistící prostředky a objednal firmu, která vymění zámky za bezpečnostní a opraví vstupní mříž i hlavní dveře. V neposlední řadě otec děkan zajišťuje firmu, která vymění staré koberce za nové a od varhan bude nově vrácen do kostela oltář Božího Těla. Nechyběla návštěva pana starosty Karla Šuhajdy, který nám zdarma zajistil teplou vodu, kdykoli ji budeme potřebovat při úklidu kostela a ujistil o spolupráci. 

V sobotu 29. 7. 2017 v 15:30 hodin jsme s otcem děkanem a panem varhaníkem přijeli poprvé na mši svatou do Staré Červené Vody. Farníky vítal uklizený a voňavý kostel Božího Těla. Poprvé se při mši svaté rozezněly varhany. Tento den to byla již třetí mše svatá, ale byla taková jiná, měli jsme vnitřní radost a rozzářené oči ze všeho, co se během 14 dní podařilo v kostele proměnit. Potěšilo nás, jak místní farníci umí hezky zpívat a jak se postupně zapojují do dění. „Nesmíme ale zůstávat jen u věcí pozemských,“ jak říká otec Miroslav, „musíme mít především uklizená a čistá naše srdce. Pak, když se vše propojí, je člověku, i když si nese svůj kříž, tak dobře…“


 
Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Marie G.
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS