* Setkání na Roklinách

Vydáno dne 04. 06. 2017

miroslav112.jpgKaple na Roklinách v Černé Vodě se v sobotu 3.6.2017 opět po roce rozezněla zpěvem, dokonce se  podařilo vzbudit ptačí miminko (viz.foto), které odpočívalo na parapetu okna a v údivu po nás celou bohoslužbu  pokukovalo. Při pouti jsme vzývali Ducha svatého, aby navštívil a obdaroval každého z nás. Strachem, obavou, nejistotou prochází nejeden z nás, často se zavíráme a nevíme, kam kráčet dál.


Otec děkan P. Mgr. Miroslav Kadlec nás provedl nejen příběhem z evangelia, ale poukázal na dnešní dobu, kdy je potřeba obnovit v Duchu svatém manželství, rodičovství, kněžství… „Mnozí z nás potřebují vnitřní uzdravení, mít pokoj a dobrotu ve svém srdci. I nelehká, pravdivá slova můžeme říci bližnímu obalená v ovoci Ducha svatého.“ Vyzval nás k trpělivosti, „vždyť i strom roste v zimě, pak na jaře kvete a urodí plody. Důležité je, aby náš strom života kvetl, a Bůh v pravý čas dá ovoce každému z nás i díky naší modlitbě, půstu, oběti,“ povzbudil nás. „A Duch svatý také dává sílu, abychom se Božím způsobem projevovali navenek.“ Právě toto uvědomění nás potěšilo při vzpomínce na dobré a obětavé lidi, kteří jsou kolem nás a díky Bohu, je jich stále mnoho. 

Setkání farníků z Černé Vody s otcem děkanem i s panem starostou bylo prožité v rodinné atmosféře, koláčky i jiné dobroty všem chutnaly, společně jsme sdíleli radost při povídání i fotografování. 

Sobotní den byl i požehnáním pro farnost Vidnavu, v dopoledních hodinách v kostele sv. Kateřiny přijaly tři děti svátost křtu. Při slovech otce Miroslava…já tě křtím ve jménu Otce i Syna i Ducha svatého, jsme si uvědomili velikou milost přijetí do Boží rodiny mezi anděly, svaté, k samotnému Bohu. Otec děkan se poté na faře věnoval snoubencům, kteří po 25 letech soužití chtějí říci před Bohem slib manželský a zároveň pokřtít své dítě.


 Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Marie G.
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS