Římskokatolická farnost Vidnava, Bernartice u Javorníka, Kobylá nad Vidnavkou, Stará Červená Voda, Černá Voda, Supíkovice, Velké Kunětice, Velká Kraš   

* Odpolední modlitební setkání v Javorníku

Vydáno dne 24. 04. 2017

bozi_milosrdenstvi.jpgDruhá neděle velikonoční je nedělí Božího milosrdenství. Po dopolední mši svaté, která byla sloužena 23.4.2017 v 9:30 hodin, pozval P. Mgr. Krzysztof Ryzko, SDS všechny přítomné věřící na odpolední modlitební setkání právě k oslavě Božího milosrdenství. Sešlo se nás kolem dvaceti. Přítomen byl i druhý kněz z farnosti Javorník P. Josef Bernard Ondruš, SDS a kněz z nedaleké Travné P. Piotr Niewiadomski, SDS.


V 15:00 hodin otec Krzysztof vystavil Nejsvětější Svátost oltářní za doprovodu písně z Kancionálu č. 712.  Pak přítomné seznámil s sv. Faustynou Kowalskou a historií tohoto svátku. Jen pár slov z tohoto textu: Přislíbení Pána: "Duše, které se budou modlit tuto Korunku, zahrnuje moje milosrdenství v životě a zvláště v hodině smrti. Skrze modlitbu této Korunky rád dám všechno, oč mě budou prosit."

Následně se všichni pomodlili Korunku k Božímu milosrdenství a zásvětnou modlitbu. Vše bylo prokládáno písní z Kancionálu. 

Věřící si ve chvíli ticha mohli plně uvědomit, co znamená pro každého z nás Boží milosrdenství. Jak veliký dar nám Pán dal. Jak je možné se do něj neustále ponořovat, ale na druhou stranu se nesmí zneužívat a má se přenášet dál na naše bližní.

Modlitební setkání bylo ukončeno svátostným požehnáním.

„Ó krvi a vodo, která jsi vytryskla ze srdce Ježíšova 
jako zdroj milosrdenství pro nás, důvěřuji Ti.“Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: MG
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS