* Missa chrismatis

Vydáno dne 13. 04. 2017

oleje.JPGMissa chrismatis na Zelený čtvrtek 13.4.2017 v ostravské katedrále zahájila velikonoční třídění. Slavnostní bohoslužbě předsedal diecézní biskup Mons. František Václav Lobkowicz, koncelebroval nově jmenovaný pomocný biskup Mons. Martin David spolu s kněžími, kteří se sjeli z celé ostravsko-opavské diecéze.


Na začátku homilie otec biskup s úsměvem vyjádřil radost nad „nalezením Davida“, řekl, že máme před sebou úžasnou událost biskupského svěcení Mons. Martina Davida, která se s největší pravděpodobností bude konat v neděli 28.5.2017 v 15:00 hodin. Hovořil o církvi, která má oslovovat lidi, kteří jsou v nouzi. Vyzval k modlitbě růžence a vyprávěl o poslání křesťanů, kteří mají roznášet kolem sebe radost. Hovořil o víře, která je naším pokladem, bohatstvím. Poprosil všechny křesťany, aby se vyznačovali laskavostí, upřímností, opravdovostí a dobrotou srdce. 

Kněží obnovili kněžské sliby, vzpomněli si na den, kdy jim byla svěřena  služba Kristu a církvi. Otec biskup posvětil oleje: nemocných, katechumenů  a křižmo.


 


Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Marie G.
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS