* Pouť v Černé Vodě

Vydáno dne 06. 09. 2016

cvoda2.jpgV sobotu 3.9.2016 ve 14:30 hodin jsme slavili poutní mši svatou v Černé Vodě, kterou jsme darovali Panně Marii k narozeninám a zároveň prosili za farnost, obec Černou Vodu, živé i zesnulé, za poutníky. Přítomen byl místní pan starosta Zdeněk Beťák, zpěvem a hudbou provázela schola z Vidnavy. Potěšili nás nově zrestaurované hlavní dveře kostela, kterými již bylo možné po tříměsíčním uzavření hlavního vchodu projít.


Práci pana Jakubka, který dveře zrestauroval v ceně 45 000Kč, každý obdivoval. Poděkování patří obci Černá Voda, která přispěla částkou 25 000 Kč a všem farníkům i dárcům. Po montáži hlavních dveří byly do ateliéru převezeny dveře boční, které budou také zrestaurovány a to v ceně 36 000Kč.

V homilii nás otec Miroslav přenesl k Marii Panně, z které se narodil Ježíš, nazývaný Kristus. Mluvil o Josefovi, spravedlivém muži, který díky andělovi přijal Marii i dítě k sobě. Dotknul se tématu početí i neplodnosti. „Kolik dětí je odložených, v ústavech, dětských domovech a touží po přijetí, objetí? Vždyť Pán Ježíš říká: Kdo přijme takové dítě, mě přijímá.“ Vyzval nás, abychom naslouchali Božímu hlasu, vedení, abychom se kromě pozemských věcí starali i o věci duchovní a nezapomínali na každodenní modlitbu, která dává životu správný směr.

Po svatém přijímání následoval výstav Nejsvětější svátosti, při kterém jsme zasvětili svá srdce a přijali svátostné požehnání. Zazněla píseň „Sbohem má radosti, velebná svátosti…“

A protože otec Miroslav 7.9.2016 slaví 25. výročí kněžství a právě v těchto dnech přichází na faru spousta blahopřání, rozhodli jsme se i my farníci popřát, i když víme, že se již blahopřálo v listopadu spolu s oslavou padesátin- odkaz zde. Kytici bílých lilií předal nejen pan starosta Zdeněk Beťák s přáním všeho dobrého pro našeho kněze, kterého si velmi vážíme a máme rádi, ale i farníci otci ze srdce přáli a děkovali za jeho dobré, upřímné, obětavé srdce. I od otce Miroslava zaznělo poděkování nám farníkům za to, že jej chráníme a máme rádi. 

Všichni poutníci pak přijali pozvání do kulturního domu na čerstvé koláčky, trubičky, kávu, minerálku a čaj. 


 

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Marie G.
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS