Římskokatolická farnost Vidnava, Bernartice u Javorníka, Kobylá nad Vidnavkou, Stará Červená Voda, Černá Voda, Supíkovice, Velké Kunětice, Velká Kraš   

* Pouť farnosti Javorník k Bráně milosrdenství v Opavě, jáhenské svěcení Ing. Mgr. Josefa Liberdy

Vydáno dne 18. 06. 2016

katedrala_opava.jpgV sobotu 18.6.2016 v 6:30 hod.vyjel autobus z Javorníku s věřícími a javornickými kněžími otcem Krzysztofem a Josefem do Opavy, kde bylo v plánu navštívit Bránu milosrdenství v konkatedrále Nanebevzetí Panny Marie. Autobus projel Jeseníkem a sbíral další a další poutníky, kteří se pouti chtěli zúčastnit. Cesta probíhala za modlitby růžence a církevních písní.


Do cíle se dorazilo tak akorát, aby se stihla slavnostní mše svatá v 9:30 hod., která se lišila od ostatních tím, že při mši svaté bylo vysvěceno 5 trvalých jáhnů, přičemž jeden z nich patří do našeho děkanátu Jeseník. Jednalo se o Ing. Mgr. Josefa Liberdu z České Vsi. 

Zaplněná konkatedrála přivítala poprvé v dějinách samostatné diecéze ostravsko-opavské jiného světitele než biskupa Františka Václava Lobkowicze, jehož z důvodu zdravotní indispozice zastoupil olomoucký arcibiskup Jan Graubner. Podrobnější článek z této slavnosti můžete shlédnout zde.

Po mši svaté se poutníci z Javornicka a Jesenicka shromáždili v popředí hlavního oltáře a pod vedením otce Krzysztofa se pomodlili Korunku k Božímu milosrdenství a modlitbu papeže Františka pro Svatý rok milosrdenství. 

Cestou zpět domů zastavil autobus na poutním místě Panny Marie Pomocné u Zlatých Hor, kde se v kostele přítomní pomodlili na úmysl papeže Františka, přednesli Pánu své prosby, zazpívali Panně Marii a jelikož je měsíc červen, tak nechyběly litanie k Nejsvětějšímu Srdci Ježíšovu. Otec Krzystof ukončil naši pouť kněžským požehnáním. Následně poděkoval všem přítomným a těm, kteří se podíleli na organizaci. Každý poutník od něj dostal růženec svítící ve tmě.


 


Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: MG
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS