Římskokatolická farnost Vidnava, Bernartice u Javorníka, Kobylá nad Vidnavkou, Stará Červená Voda, Černá Voda, Supíkovice, Velké Kunětice, Velká Kraš   

* Adventní čas v javornické farnosti

Vydáno dne 18. 01. 2016

Skromná, ale výstižná symbolika adventní výzdoby v kostele nám připomněla, kam by měla v tomto čase směřovat naše mysl. Úryvek z počátku Markova evangelia (1,3) Hlas volajícího na poušti: „Připravte cestu Páně, vyrovnejte mu stezky!“ byl heslem pro adventní dobu.


Každou středu se konala rorátní mše svatá určená hlavně dětem. Před zahájením bohoslužby s rozsvícenými svíčkami kráčely děti středem ztemnělého kostela za zpěvu písně: „Ejhle, Hospodin přijde...“ . 

Svíčky pak položily před obětní stůl a po úvodním slově a uvedení do tématu měl pokaždé duchovní otec s dětmi krátký rozhovor na téma  Advent. Každé dítě pak sdělilo svoji prosbu či přání za koho se přišlo  modlit a následovala společná modlitba. Poté pokračovala bohoslužba obvyklým způsobem. Poslední rorátní mše svatá se konala ve středu před Štědrým dnem, k velkému údivu se tentokrát sešel neobvykle velký počet dětí.

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: A.R.
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS