* Pouť k Duchu svatému na Roklinách

Vydáno dne 25. 05. 2015

V neděli 24.5.2015 v 9:30 hodin se konala poutní mše svatá na Roklinách u Černé Vody. Pozvání na pouť k Duchu svatému přijal i místní pan starosta Zdeněk Beťák. Na varhánky a zpěvem doprovázela schola z Vidnavy.
 
 


Otec děkan P. Mgr. Miroslav Kadlec v nás při homilii vyvolal touhu poznání působení Ducha svatého, vnořil všechny do evangelia mezi učedníky, kteří byli plni strachu, zmatku…Zamýšleli jsme se nad obavami, úzkostmi, které člověk často v životě zažívá.  Z těchto těžkých chvil nás zavedl k Ježíši Kristu, který učedníkům přináší slovy „POKOJ VÁM“ naději, proměnění, uzdravení…Pán Ježíš předává Ducha svatého a Jeho slova o pokoji pronikají mysl, vstupují do každého lidského srdce i dnes. A důsledek této proměny srdce? Ukřivděnost, nazlobenost je pryč, mohu podat ruku člověku, kterého jsem považoval za nepřítele, strach se mění v pokoj, nedočkavost v trpělivost, v síle Ducha svatého sloužíme těm, které máme okolo sebe, duchovní rozměr v člověku zesílí…Otec Miroslav vyzval k modlitbě za naše blízké, abychom jim skrze Ducha svatého vyprošovali čistou mysl, laskavé srdce plné Božího pokoje. 
 
S vděčností jsme přistupovali k svatému přijímání a  písní „Duch svatý je Pán“, jsme děkovali, chválili, velebili.
 
Oblíbenou závěrečnou písní „Sbohem má radosti“ jsme se rozloučili křížkem na čelo s prosbou o Boží ochranu a požehnání. Před kapličkou každý ochutnal výborné koláčky, které připravily farnice z Černé Vody.


 
Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Marie G.
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS