* Pouť na Roklinách u Černé Vody

Vydáno dne 10. 06. 2014

Slavnost Ducha svatého jsme tradičně slavili na Roklinách u Černé Vody. V místní kapličce nás v 9:15 hodin přivítal otec děkan P. Mgr. Miroslav Kadlec a také nás po celou mši svatou bedlivě pozorovala vlaštovka, která si poletovala z místa na místo, švitořila si a přemýšlela kudy ven. Otec Miroslav nám s úsměvem popovídal o zajíci, který mu v ranních hodinách vběhl na silnici na mši svatou do Bernartic…


A nyní vlaštovka, která hledá otevřené dveře, jak trefné do evangelia o učednících, kteří po smrti Pána Ježíše byli schovaní za zavřenými dveřmi, měli strach a zmatek v sobě. V dnešní době přibývá mladých i starších, kteří se zavírají a žijí konzumním a poživačným životem. „Nesmíme se zamykat a žít sobecky “, vyzval nás otec děkan, je potřeba být plodný, ať jsem zdravý nebo nemocný, mladý nebo starý. Pán Ježíš Vzkříšený přišel k učedníkům a vnesl do jejich života pokoj, radost, sílu a oni se okamžitě zvedli a šli ven. Tak jako vlaštovka potřebuje vyletět z této kaple  do opravdového  života, tak i my musíme otevřít dveře našeho života a jít hlásat evangelium, pracovat, pomáhat, obětovat se, modlit se…Volejme k Duchu svatému a vyprošujme si potřebné dary a milosti k životu s Bohem.

Poutní mše svatá, na které nás doprovázela schola z Vidnavy, byla zakončená oblíbenou písní Sbohem má radosti. Venku před kapličkou pak všichni ochutnali výborné koláčky a cukroví.


 


Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Marie G.
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS