* Biskup Lobkowicz se v pátek 14. 2. setká ve Vatikánu s papežem Františkem (přidáno foto ze setkání našeho biskupa Františka s papežem Františkem)

Vydáno dne 14. 02. 2014

AdLiminaRomaVatikán – Biskup František Václav Lobkowicz je v těchto dnech společně s biskupy z celé České republiky na návštěvě ve Vatikánu. Součástí cesty zvané „Ad limina apostolorum/K apoštolským prahům“, kterou biskupové zahájili v úterý 11. 2., je také osobní setkání biskupů s papežem Františkem. Svatý otec se s ostravsko-opavským biskupem setká při soukromé audienci v pátek 14. 2.


Patnáct biskupů doprovází také poutníci z českých a moravských diecézí a rovněž zástupci médií. O událostech jednotlivých dnů návštěvy „Ad limina“ informuje své diváky televize Noe, která do Říma poslala z Ostravy svůj štáb. Z improvizovaného studia z Říma se televize Noe hlásí pravidelně ve 20.30 hodin se souhrnným zpravodajstvím a rozhovory s účastníky pouti.

Smyslem návštěvy Ad limina apostolorum, je pouť k hrobům apoštolů Petra a Pavla a setkání s papežem. Biskupové také navštíví jednotlivé sekce římské kurie, kde budou hovořit o stavu církve v České republice. Tradice uctění hrobů apoštolů Petra a Pavla sahá do nejstarších dob křesťanství. Čeští a moravští biskupové vykonali poslední návštěvu Ad limina v listopadu 2005 a setkali se přitom s papežem Benediktem XVI.

Poslední dny cesty "Ad limina" čeká biskupy vedle audience u papeže také večerní mše svatá v bazilice sv. Klimenta, kde je pohřben sv. Cyril. Bohoslužba u příležitosti 1145. Výročí úmrtí sv. Cyrila za přítomnosti různých slovanských národů začíná v 18.30 hodin. Hlavním celebrantem bude kardinál Miloslav Vlk.

V sobotu 15. 2. V 15.45 hodin budou biskupové sloužit mši svatou v bazilice sv. Pavla za hradbami a v neděli 16. 2. V 9.30 hodin v bazilice sv. Bartoloměje. Před odletem do vlasti se biskupové v neděli 16. 2. pomodlí a položí květiny u pomníku Jana Palacha v Římě.
 


Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: biskupství
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS