* "Modlete se i nadále za naši vlast," vzkazuje po volbách biskup Lobkowicz

Vydáno dne 29. 10. 2013

Předčasné parlamentní volby přinesly do české politiky nové politické strany a návrat křesťanských demokratů. Ostravsko-opavského biskupa Františka Václava Lobkowicze překvapil nezájem lidí o volby, kterých se zúčastnilo jen 59,48 % oprávněných voličů. Věřící vyzval k modlitbám za vlast.


„Co se týče letošních voleb, především překvapila - nepřekvapila více než dvoupětinová neúčast ve volbách. Je opravdu zarážející, jak velký počet lidí asi nemá zájem na dění v naší vlasti.  To je jedna negativní zpráva z těchto voleb. A výsledek? Jistě, že lze najít některá pozitiva, ale celkově je to asi velký zmatek a je teď na představitelích politických stran, aby ten uzel jaksi rozvázali a udělali z toho něco, co bude k životu,“ zhodnotil výsledek předčasných voleb biskup František Václav Lobkowicz.

„Myslím, že tady dál pokračuje úkol křesťanů modlit se za to, aby i když o tom mnozí nevědí, přece jen Duch svatý ukázal cestu, jak dál. Jistě to nebude jednoduché, ale naději chceme mít, vždyť i to patří k vybavenosti věřícího člověka. Takže jediné východisko: modlete se i nadále za naši vlast,“ vyzval věřící biskup Lobkowicz.

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: biskupství
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS