* Narozeninová oslava Panny Marie v Černé Vodě

Vydáno dne 12. 09. 2012

cvoda.jpgV neděli 9.9.2012 v 10:00 hodin se konala slavnostní narozeninová mše svatá ke cti Panny Marie v Černé Vodě, kterou celebroval otec děkan P. Mgr. Miroslav Kadlec. Setkali se věřící z farností otce děkana i okolních vesnic, přítomen byl místní pan starosta Pavel Horník s manželkou a na varhany i zpěvem nás doprovázela schola z Vidnavy. 


V homilii otec děkan vysvětlil důležitost naplnění Boží vůle v našich životech. Protože máme svobodnou vůli, mnozí z nás rozhodujeme ze sebe, zbožšťujeme se a bez Boha si vybíráme různé cesty, které nám pasují. Svatý Josef se tehdy také rozhodoval ze sebe, když chtěl Marii opustit, pak ale zaslechl Boží hlas, který mu řekl, ať se nebojí vzít si Marii za manželku. Sv. Josef poslechl a díky tomu naplnil Boží vůli ve svém životě. I my poslouchejme a v modlitbě vše Bohu svěřujme, ptejme se, naslouchejme a buďme podřízeni Jeho vůli, abychom ji naplnili jako sv. Josef s Pannou Marií. Panna Maria dává neustále lásku, kterou my přijímáme. Tento úkon lásky máme také my ve svém srdci. Kdy jsme naposledy vyslali paprsek lásky ze svého srdce, kolik je to hodin, dní…? Paprsek lásky k Bohu, k své ženě, k muži, k dětem, k bližnímu? Otec děkan nás vyzval, abychom žili svým srdcem, byli napojeni na paprsek Boží lásky a tuto lásku rozdávali všude kolem nás. Vzpomenul také svého spolubratra otce Jindřicha Žagana kněze z Lipové lázně, který onemocněl a v těchto dnech je hospitalizován. Modleme se jeden za druhého, ať všichni přijmeme a naplníme s láskou Boží vůli. 

Po mši svaté se konal průvod na hřbitov ke kapličce, kde otec děkan požehnal obrázek Panny Marie.  Všichni přítomní pak byli pozváni do kulturního domu na výborné koláčky, kávu čaj a minerálku. 


 
Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Text : Marie G., foto : MG
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS