* Setkání německých rodáků v Černé Vodě

Vydáno dne 25. 08. 2012

cerna_voda.JPGV neděli 19. srpna 2012 celebroval otec děkan P. Miroslav Kadlec slavnostní mši svatou v kostele v Černé Vodě. Na tuto mši sv. přijelo z Bavorska - okolí městečka Thälmassing 75 původních obyvatel Černé Vody. Otec Miroslav vedl celou mši svatou v přátelské atmosféře a zmínil v kázání vzájemnou úctu, toleranci a pochopení mezi lidmi. Kladl důraz na evangelickou pravdu o hodnotě lásky a biblické: "Ne co z člověka vychází, ale co do člověka vchází".


Na závěr hosté zazpívali ve svém rodném jazyce staroněmeckou píseň "Milosrdný Bože",  jakožto poděkování za křest a první svaté přijímání, kterého se jim v dětském věku v tomto kostele dostalo.

Po společné mši sv. se zástupci obce a starosta sešli s německými rodáky v hotelu Černá Voda k obědu a k tomuto hosté přivezli dva sudy vyhlášeného bavorského piva.

Při této příležitosti pan Wilhelm  R u b i c k , německý rodák a původní obyvatel Černé Vody představil svou knihu "Černá Voda v proměnách času". Zajímavým a poutavým stylem napsal knihu, bohatě doplněnou fotografiemi, dokumentující historii obce až do odsunu roku 1945. Kniha výjde v říjnu 2012 ještě i dvojjazyčně v česko-německé verzi.


 
Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Text: Věra Koryťáková, foto: Ilona Kozubová
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS