* V Černé Vodě jsme děkovali Panně Marii za 20 let kněžství našeho otce děkana

Vydáno dne 05. 09. 2011

cerna_voda.JPG7.9.2011 tomu bude 20 let, co náš otec Miroslav Kadlec řekl Bohu své „ANO“ a stal se tak knězem, služebníkem Božím, pastýřem naším. Je mariánským knězem, který hluboce ctí a miluje Pannu Marii. Každý den se modlí za nás i za celý svět čtyři růžence a plete tak věnec z růží, který posílá Panně Marii do nebe. A protože Panna Maria v září slaví své narozeniny, rozhodli jsme se v neděli 4.9.2011 v 10:00 hod. při poutní mši svaté v Černé Vodě poděkovat  za jeho krásné kněžské výročí. V kostele se setkali nejen místní farníci i s panem starostou, ale také přijeli věřící z Vidnavy, Černé Vody, Bernartic i okolních vesnic.V homilii otec děkan mluvil o svém kněžství, které má nesmírně rád. Vzpomenul své rodiče, kteří ho od dětství chránili a vedli k Pánu Bohu. Poděkoval za všechny farníky, kteří ho na jeho cestě kněžství doprovázejí. Byl vděčný za každého z nás. Zmínil svatou Alžbětu, která když uviděla Pannu Marii, ihned z Ducha svatého rozpoznala, že je Maria požehnaná mezi ženami a má v sobě Boží život. Alžběta tehdy prožila naplnění Duchem svatým. Vyprošujme si toto naplnění, aby Bůh dal poznání každému z nás. Panně Marii vděčíme za všechny  milosti, které máme. Otec Miroslav řekl, že pravá oslava bude až tam jednou na věčnosti, kdy naši práci „potvrdí a orazítkuje“ Pán Bůh.

Po svatém přijímání následovalo slavnostní Te Deum a  výstav Nejsvětější Svátosti, při kterém jsme zasvětili Pánu Ježíši svá srdce.

Po svátostném požehnání zazněla píseň „Sbohem má Svátosti.“ Věřící z jednotlivých farností se pak shromáždili a jednotlivě otci Miroslavovi přáli ke krásnému 20. výročí kněžství. Otci předávali dárky a květiny. Nechyběl ani vzájemný křížek na čelo.

Všichni přítomní byli pozváni do kulturního domu na pohoštění, při kterém jsme si příjemně povídali.


 Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Text : Marie G., foto : MG
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS