* Pouť k Panně Marii v Černé Vodě 12.9.2010

Vydáno dne 12. 09. 2010

cvoda.jpgV neděli 12.9.2010 se konala tradiční pouť v kostele jména Panny Marie v Černé Vodě. Mši svatou celebroval otec děkan P. Mgr. Miroslav Kadlec a byla obětovaná za farnost, obec Černou Vodu a za všechny přítomné poutníky.

Otec děkan v kázání mimo jiné připomněl blížící se svátek Povýšení svatého kříže-pohled na Ježíšův kříž a pohled na vyvýšení kříže ve svém životě. Ježíšovo: „vezmi na sebe svůj kříž každý den a následuj mne“ je ve své podstatě osvobozující. Člověk přestává bojovat, přestává být vyčítavý, nespokojený, utrápený. Stojí před druhým zastavením křížové cesty: vlastní národ i vojáci Ježíšovi dávají kříž na ramena, ale Ježíš tento kříž přijímá doslova objímá a vše obětuje za spásu každé nesmrtelné duše….

V závěru mše svaté jsme se modlili litanie k Srdci Ježíšovu u Nejsvětější Svátosti a zasvětili svá srdce. Po svátostném požehnání jsme se průvodem vydali na místní hřbitov, kde otec děkan požehnal opravenou kapličku s křížem, kterou zrenovoval místní obecní úřad. Otec děkan poděkoval panu starostovi Adamovi Mičákovi a všechny přítomné pozval do kulturního domu na pohoštění, o které se postaraly farnice z Černé Vody.


 


Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Text : Marie G., foto : MG
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS