* Turnaj o pohár římskokatolického faráře v Javorníku

Vydáno dne 10. 06. 2006

rkfotbal_2006.jpgV sobotu za polojasného počasí proběhl již 4.ročník fotbalového turnaje o pohár římskokatolického faráře na hřišti v Javorníku. Soutěžících mužstev bylo pět. (z Javorníku, Bernartic, Dziewiętlic, Paczkówa a Ostravy). Turnaj započal v 13:30 hodin zápasem mezi místním mužstvem Dynamo Javorník a jejím sousedem Zetosem Bernartice.

Hrálo se 2 x 15 minut, mužstva byla rozdělena na dvě skupiny. Perličkou tohoto turnaje pro náš děkanát byla účast mužstva Biskupství ostravsko-opavského z Ostravy, vedené Ing. Václavem Kotáskem. Nakonec po dramatických zápasech zvítězilo mužstvo Bernartic, které tímto obhájilo prvenství z minulého roku. Vítězný pohár předal pan farář z Javorníku P.Piotr Niewiadomski, SDS. Na dalších místech skončily : Javorník, Ostrava, Paczków a Dziewiętlice, kterým byl předán diplom.  Pan farář touto cestou děkuje všem, kteří tuto akci připravili, zvláště panu Olšákovi.