Otec děkan požehnal prapor hasičům v Černé Vodě

Autor: Martin Grabarczyk <Grabarczyk(at)seznam.cz>, Téma: Černá Voda, Zdroj: Text : Marie G., foto : MG, Vydáno dne: 16. 08. 2009

prapor_CV.JPGV sobotu 15. srpna 2009 se  konaly oslavy u příležitosti 115. výročí založení SDH v Černé Vodě. Ve 13:00 hodin v kostele Panny Marie otec děkan P. Mgr. Miroslav Kadlec při bohoslužbě požehnal nový hasičský prapor. V homilii zdůraznil důležitost žít poctivý, čestný život, připomněl také sv. Floriána, patrona hasičů, který je nám příkladem v prevenci i v řešení problémů.Po bohoslužbě hasiči položili kytici na místním hřbitově a pak se konal průvod s hasičskou technikou a hudbou na místní hřiště, kde po představení poskytovatele dotace a partnera projektu následovala soutěž v požárním útoku okrsku č. 6, SDH Svitávka a SP Skoroszyce. Pro děti byla připravena skluzavka.

Odpoledne byla vyhodnocena soutěž, která byla oceněna medailemi a pamětními listy. Po večeři se konal fotbalový zápas TJ Kameník s FK Stomix Žulová.

Od 19:00 hodin pokračoval zábavný program při hudbě na hřišti. Vše bylo ukončeno slavnostním ohňostrojem ve 22:00 hodin.