Římskokatolická farnost Vidnava, Bernartice u Javorníka, Kobylá nad Vidnavkou, Stará Červená Voda, Černá Voda, Supíkovice, Velké Kunětice, Velká Kraš   

* Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc říjen 2018

Vydáno dne 03. 10. 2018

pannamaria_ruzencova.jpg– za jednotu církve proti Zlému, působícímu vzdálení od Boha a rozdělení křesťanského společenství
Měsíc říjen patří růženci a papež František, mající prst na pulsu doby, vyzývá všechny věřící, aby se ho v tomto měsíci modlili každý den. Máme se obracet k Matce Boží a archandělu Michaelovi, aby chránili církev od ďábla, který usiluje o rozdělení Boha a člověka – o rozdělení lidí mezi sebou.


| Zdroj: Pavel Ramík, kancléř BOO | Informační e-mailVytisknout článek

* Přímé přenosy bohoslužeb od 1. do 7. října 2018

Vydáno dne 01. 10. 2018

dek_pout.jpg
Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím médií, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných během následujících dní přímým přenosem. V Televizi Noe, na Radiu Proglas a Českém rozhlasu. Televize Noe zve své diváky k bohoslužbám v pondělí, úterý, čtvrtek a pátek, začínají ve 12.05 v kapli ostravského studia Telepace. Ve středu od 9.55 stanice odvysílá mši svatou, kterou bude na Svatopetrském náměstí celebrovat papež František u příležitosti zahájení biskupské synody o mládeži. V neděli od 10.30 pak Noe nabídne bohoslužbu z kostela Panny Marie Růžencové v Popovicích u Uherského Hradiště.


| Zdroj: www.cirkev.cz | Informační e-mailVytisknout článek

* I v našich rodinách může vykvést Květ Svatosti

Vydáno dne 30. 09. 2018

deti2.JPGO víkendu 29.-30. září 2018 jsme slavili v našich farnostech spolu s otcem Miroslavem mše svaté ke cti sv. Václava, patrona naší země české. Zaznělo mnoho myšlenek od našeho duchovního otce, nad kterými jsme se mohli nejen při kázání zamýšlet, ale i dnes putují a usazují se v našich srdcích. Například zaujala důležitost stability v lidském životě, národě. Otec Miroslav nás vracel do minulosti, zastavoval se u našich předků, kteří žili v údobí neproměnlivosti, ale také v údobí neustálých proměn, jako byly například války, komunismus…. Při litaniích ke sv. Václavovi jsme tak vyprošovali české zemi stabilitu, jistotu, bezpečí.


| Zdroj: Marie Grabarczyková | Informační e-mailVytisknout článek

* Papež má lék proti pomluvám ve farnosti

Vydáno dne 28. 09. 2018

pfrantisek1.jpgV pondělí 17. září se sešla skupina francouzských studentů z diecéze Grenoble-Vienne s papežem Františkem. Ti pokládali papeži různé otázky, mezi kterými zazněla i tato: Pokud byste převzal jako farář novou farnost, co byste udělal jako první? Kromě odpovědi na tuto otázku přidal papež František také první radu, kterou by svým novým farníkům udělil: nepomlouvat, neboť farnost, která nepomlouvá, je svatá.


| Zdroj: www.cirkev.cz | Informační e-mailVytisknout článek

* Přímé přenosy bohoslužeb od 24. do 30. září 2018

Vydáno dne 25. 09. 2018

bozitelo_lipova.jpgVšem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím médií, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných během následujících dní přímým přenosem. V Televizi Noe, Radiu Proglas, na České televizi a Českém rozhlasu. Významným momentem bude v pátek slavnost sv. Václava, hlavního patrona českých zemí. Národní pouť k tomuto světci se uskuteční v místě jeho mučednické smrti ve Staré Boleslavi: mše svatá zde začne v 10.00, hlavním celebrantem bude olomoucký arcibiskup Jan Graubner a kázat bude kardinál Dominik Duka OP. Přímý přenos této události odvysílá Česká televize (na druhém programu) i Český rozhlas (na stanici Vltava).


| Zdroj: www.cirkev.cz | Informační e-mailVytisknout článek

* Pastýřský list otce biskupa k 25. neděli v mezidobí

Vydáno dne 23. 09. 2018

biskup1.JPGBratři a sestry v Kristu,

každý člověk alespoň trochu touží po tom, aby byl viditelný, aby si ho lidé všímali, aby ho dobře hodnotili. Pán Ježíš nám dnes sám dává jasné poučení a svatý Marek nám to připomíná v dnešním úryvku. Apoštolové se dohadovali, kdo z nich je největší a odpověď na jejich dohadování je naprosto jasná. V očích Božích je totiž vše úplně jinak, než v našem lidském uvažování: „Kdo přijme jedno z takových dětí kvůli mně, mne přijímá…“

Život je plný starostí a strádání. I když v naší vlasti je už 50 let bohudík klid a mír, není tomu tak ve světě.| Zdroj: Biskupství ostravsko-opavské | Informační e-mailVytisknout článek

* Přímé přenosy bohoslužeb od 17. do 23. září 2018

Vydáno dne 17. 09. 2018

biskupove_ol.jpgVšem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím médií, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných během následujících dní přímým přenosem. V Televizi Noe a na Radiu Proglas. V aktuálním týdnu zachytíte následující bohoslužby na vlnách Radia Proglas a v Televizi Noe.
 
 


| Zdroj: www.cirkev.cz | Informační e-mailVytisknout článek

* Poděkování za opravenou kapli

Vydáno dne 15. 09. 2018

bukova.jpgV sobotu 1.9.2018 se konaly tradiční hody v Bukové u Bernartic. V 15:00 hodin děkovnou mši svatou v nově opravené kapli Panny Marie Pomocné celebroval P. Mgr. Miroslav Kadlec. A opravdu bylo za co Pánu Bohu děkovat. Od jara 2018 do září 2018 prošla obecní kaple Panny Marie Pomocné rozsáhlou rekonstrukcí: statika stavby, nová střecha, odvodnění, výmalba interiéru a nová fasáda. Poděkování patří místnímu panu starostovi Ing. Mojmírovi Michálkovi za nejen obnovenou kapli, ale za mnohá léta jeho "starostování", za zvelebení celé obce.


| Zdroj: Text: Marie Grabarczyková, foto: Pavel Valchář | Informační e-mailVytisknout článek
index | 9-16 | předchozí | následující | Celkem 2263 článků

©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS